Březen 2012

Kniha pro správné holky–Jak skvěle zvládnout každou situaci

8. března 2012 v 22:13 Recenze

Kniha pro správné holky-Jak skvěle zvládnout každou situaci

Super knížka pro každou správnou holku! Dozvíš se jak: - připravit skvělé pohoštění - vyrobit super dárečky pro své kamarády - co nejrychleji uklidit svůj pokoj - zpestřit oslavu novou zábavnou hrou Navíc získáš i celou řadu dalších zajímavých návodů a užitečných rad!


Ukázka z knihy:

Jak uvařit vlastní bylinkový
čaj
Na vynikající bylinkový čaj se hodí jak čerstvé, tak sušené
bylinky. Stačí zalít je vodou.
Venku nasbírejte bylinky, případně si je vypěstujte
v truhlících na okně, anebo kupte sušené bylinky
v supermarketu. Na jeden hrnek čaje budete potřebovat
lžičku sušených bylinek nebo tři lžičky čerstvých bylinek
nakrájených nahrubo. Ideální je máta, která se navíc velmi
dobře pěstuje.
Píprava mátového aje
1. Do hrnce, džbánku nebo konvice nasypte tři lžičky
nahrubo nakrájené máty a přelijte ji vařící vodou
(požádejte dospělého o pomoc).
2. Nechte mátu pět minut vylouhovat, pak čaj přeceďte
a podávejte.
Pokud se vám nelíbí, když v čaji plavou kousky lístečků,
vyrobte si vlastní čajové sáčky, co říkáte?
Moc pěkná knížka, rozhodně by neměla chybět v knihovničce žádné mladé moderní slečny.
Naučíte se tady vařit bylinkový čaj nebo si vyrobit pytlíček na čajové směsi.
Tohle tu ještě nebylo.
Moc se nám líbí a doporučujeme.
Koupit můžete zde:

Kreslíme domácí zvířátka – Nakresli a smaž

8. března 2012 v 22:11 Recenze

Kreslíme domácí zvířátka - Nakresli a smaž

Nauč se kreslit nejmilejší zvířátka! Vezmi do ruky přiložený fix, postupuj podle jednoduchého návodu a králíček, pejsek nebo kočička jsou hned na světě! A pozor! Můžeš kreslit rovnou do knížky! Každá kresba se dá velmi lehce smazat hadříkem, takže můžeš zkoušet svoje oblíbené domácí zvířátko tak dlouho, dokud se ti nepovede.


Naučné knížečky máme moc rádi.
Tuto autor určil pro děti od tří let věku. Součástí knihy je i černý fix, který se dá opakovaně mazat, musíte ovšem kreslit do tého knihy.
Při dodržení postupu se naučíte hezky malovat.
Doporučujeme.
Koupit můžete zde:

Kniha pro správné kluky

8. března 2012 v 22:10 Recenze

Kniha pro správné kluky
Nezbytná kniha pro všechny správné kluky!!! Naučte se, jak být ve všem nejlepší! Jak dělat kouzla, jak mluvit tajnou řečí, jak vázat základní uzly, jak věštit z čajových lístku a spoustu dalších věcí. Být NEJ teď pro vás bude hračka. A navíc se při čtení zaručeně pobavíte!

Ukázka z knihy


Jak ztratit hlavu
Budeš k tomu potřebovat židli a stůl, u kterého budeš
sedět. Musíš si obléct široké tričko s knoflíky vepředu
a límcem.
1. Sedni si na židli.
Rozepni si knoflíky
a přetáhni si horní
část trika přes
hlavu. Nyní
zapni tři
knoflíky, které
máš nad hlavou.
Hlavu měj
mezitím ohnutou
dopředu. Dej pozor na
to, aby ti vzadu nevylézalo
triko z kalhot. Vytvaruj límec u trika (který máš teď nad
hlavou), aby vypadal tak, jako když obepíná krk.
2. Strč hlavu pod stůl a seď klidně na židli. Rukou se
ujisti, že vršek trička je alespoň na úrovni desky stolu, ale
lepší je, když je co nejvýše nad ní. A dej si opravdu pozor
na to, aby límec vypadal tak, jako že je v něm krk.
3. Nyní polož lokty na stůl. Jednou rukou vezmi pero,
dělej, že jsi velmi zaneprázdněn, a čekej, až někdo přijde
a uvidí, že jsi kvůli té spoustě domácích úkolů ztratil
hlavu.
Promysli si, jestli nejsou ještě jiné příležitosti, při kterých
by ses mohl objevit bez hlavy. Mohla by to být dost velká
legrace třeba během oběda nebo na narozeninové oslavě
u kamaráda


Moc hezká knížka, nezbytný průvodce životem každého správnéh mladého muže.

Hodně věcí se zde naučíte, my zkoušeli vyrobit magický kruh, co vyzkoušíte vy?
Doporučujeme.


Koupit lze zde:

8000 zajímavostí

8. března 2012 v 21:59 Recenze

8000 zajímavostíOdhalte tajemství přírody! Získejte poznatky o vzniku a složení vesmíru. Nalezněte udivující skutečnosti o planetě Zemi a jejích obyvatelích. Poznejte fascinující detaily ze života divokých zvířat či rostlin. Neuvěřitelných 8000 zajímavostí a perliček ze všech oblastí lidského zájmu vám přináší jediná kniha!


V této knize o 480 stránkách naleznete na 8000 zajímavostí z nejrůznějších oblastí. Moc se nám líbí, o spoustě věcí jsme četli poprvé.
Dočtete se zde o naší krásné planetě a i o fauně a floře na ní žijící.
Doporučujeme.

Koupit lze zde:

NARNIE – komplet 1.-7.díl – box

8. března 2012 v 21:45 Recenze

Narnie - box

zde:Fenomén Narnie přináší nové souborné vydání! Komplet všech sedmi dílů Letopisů Narnie v dárkové kazetě s filmovým designem Prince Kaspiana. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí. Souborné vydání světového bestselleru je tím nejlepším dárkem pro mladé čtenáře!


Tento box 7 dílů Narnie letopisů se nám moc líbí. Perfektní dárek, určitě potěšíte. Čeká na vás země kentaurů,trpaslíků,obrů a dalších neznámých bytostí. Tento světový bestseller se opravdu vydařil.
Máte rádi Narnie letopisy ?
Tady je máte v perfektním kopletu. Bezva tip na dárek.
Určitě potěšíte. Země trpaslíků a obrů a dalších napřirozených bytostí se na vás těší.
Doporučujeme.

Koupit lze zde:

V Nakladatelství Fragment vychází titul Today’s World and Václav Klaus

8. března 2012 v 21:21 Informace
V Nakladatelství Fragment vychází titul Today's World and Václav Klaus
Praha, 5. března 2012 - V Nakladatelství Fragment vychází anglický překlad titulu, který byl vydán u příležitosti 70. narozenin prezidenta republiky, prof. Ing. Václava Klause, CSc. Jedná se o výjimečný sborník, ve kterém je obsaženo více než 50 příspěvků českých i zahraničních osobností. Nyní si jednotlivé příspěvky budou moci přečíst i zahraniční čtenáři!
19. června 2011 oslavil prezident republiky Václav Klaus významné životní jubileum. Nakladatelství Fragment připravilo ve spolupráci s více než padesáti českými i zahraničními autory výjimečný dárek, tzv. Festschrift "Václavu Klausovi". Každý z příspěvků je jedinečný a byl napsán pouze do tohoto sborníku. Kniha obsahuje úvahy a názory na otázky z různých oblastí, vzpomínky na osobní i pracovní setkání.
Vydání titulu v českém jazyce zaznamenalo nemalý ohlas v zahraničí. Nyní vychází jeho anglický překlad pod názvem Today's World and Václav Klaus. Příspěvky významných osobností z patnácti zemí světa si mohou přečíst nově také čtenáři v zahraničí.
V anglickém textu jsou navíc zařazeny dva nové příspěvky:
Charles Dallara ‒ VÁCLAV KLAUS AND THE CZECH TRANSITION
David Henderson ‒ CLIMATE CHANGE ISSUES: THE SPECIAL CONTRIBUTION OF VÁCLAV KLAUS
Kniha Today's World and Václav Klaus se objeví na pultech ve vybraných knihkupectvích.
Anotace:
Tato kniha, tzv. Festschrift, je sborníkem příspěvků, které zahraniční i čeští autoři napsali u příležitosti 70. narozenin prezidenta České republiky Václava Klause. Obsahuje odborné a nadčasové texty více než padesáti autorů z patnácti zemí světa.
Jsou mezi nimi významní politici, ekonomové, filozofové, představitelé úspěšných think tanků a firem, a další osobnosti veřejného života a vědy. Píší nejen o Václavu Klausovi, ale především o tématech a myšlenkách, které s ním sdílejí. Každý z autorů zná Václava Klause osobně a každý z nich napsal svůj příspěvek pouze pro tuto knihu a pro její čtenáře.
Vznikl tak jedinečný sborník textů o evropské integraci, o jednotné evropské měně, o politickém a ekonomickém vývoji v České republice, o problematice klimatických změn, o potřebě obhajoby svobody a kapitalismu, ale i o dalších tématech naší současnosti a budoucnosti

Rok 2012 bude patřit HUNGER GAMES!

8. března 2012 v 21:20 Informace
Rok 2012 bude patřit HUNGER GAMES!
Praha, 1. března 2012 - Premiéra filmu THE HUNGER GAMES se blíží! Již 22. března budou moci čeští a slovenští fanoušci zhlédnout filmové zpracování prvního dílu trilogie Hunger Games - Aréna smrti. Že se jedná o jeden z nejočekávanějších filmů roku 2012, dokazují informace ze zahraničí o předprodejích vstupenek a vzrůstající zájem o knižní předlohu!
Dle informací ze zámoří neustále narůstá s blížící se premiérou filmu THE HUNGER GAMES zájem o knižní předlohu. První díl trilogie Hunger Games - Aréna smrti se probojoval na první místo prestižního žebříčku USA Today. Zástupci amerického vydavatele zmiňují, že je skvělé sledovat, jak postupem času získává celá trilogie nové fanoušky, zejména díky osobnímu doporučení mezi čtenáři.
Další úspěchy zaznamenala trilogie na americkém webu Amazon.com, kde v lednu 2012 obsadila první tři příčky žebříčku nejprodávanějších knih, a to jak v tištěné, tak v elektronické podobě. Suzanne Collinsová je po Stiegu Larssonovi jedinou autorkou, které se podařilo obsadit najednou všechny tři příčky! Zajímavostí je, že Hunger Games se staly také absolutně nejprodávanějším e-bookem na Štědrý den.
Odhady naznačují, že celý rok 2012 bude patřit fantasy Hunger Games. Příběh o zvrácené reality show v budoucnosti, v jejímž prostoru bojuje hlavní hrdinka Katniss o svůj život a zároveň si chce zachovat svou lidskou tvář, si získal příznivce nejen z řad čtenářů po celém světě, ale také kolegy autorky Suzanne Collinsové - spisovatele. Autorka populární Twilight ságy Stephenie Meyerová přiznává, že se na knize stala doslova závislou. Stejný pocit popisuje také mistr hororu a napětí Stephen King, který se od čtení Hunger Games nemohl odtrhnout.
Stejný úspěch je předpovídán rovněž filmovému zpracování, které bude v celosvětové premiéře uvedeno 23. března. Již nyní informuje oficiální distributor o dosaženém rekordu v počtu prodaných vstupenek v předprodejích. Během prvního dne předprodeje porazil film THE HUNGER GAMES nejprodávanější film poslední doby Twilight ságu: Zatmění. Majitelé amerických kin proto přidávají další a další termíny.
V českých a slovenských kinech bude film THE HUNGER GAMES uveden o jeden den dříve - 22. března!
Čekání si můžete zkrátit malou ochutnávkou v podobě filmové upoutávky, četbou napínavého příběhu nebo se zúčastněte velké soutěže o ceny s motivem filmu THE HUNGER GAMES!
Podrobnější informace o knihách, filmu i soutěži o skvělé ceny naleznete na www.hunger-games.cz!

Pozvánka

8. března 2012 v 21:20 Informace

Skutečný příběh z terezínského ghetta

8. března 2012 v 21:19 Informace
Skutečný příběh z terezínského ghetta
Praha, 28. února 2012 - Brzy se na pultech knihkupců objeví příběh, který na vydání v českém jazyce čekal více než 30 let. Osud básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové poznamenal pobyt v terezínském ghettu, kam byla krátce před patnáctými narozeninami transportována. Její deník, který je přirovnáván k deníku Anny Frankové a jehož autorství si neprávem přisoudila jiná autorka, získal již tři významná mezinárodní ocenění. Titul Nemám žádné jméno vychází v Nakladatelství Fragment již 6. března!
Krátce před patnáctými narozeninami byla budoucí česká básnířka a spisovatelka Dagmar Hilarová transportována do terezínského ghetta. Strávila zde více než dva roky a po celou dobu si psala deník. V jejích zápiscích je zaznamenáno vše o životě v koncentračním táboře. Z pohledu mladého člověka, který by měl být plný ideálů, je líčení o to realističtější. První velká láska, přátelství, utrpení, bezvýchodnost situace. To vše je popsáno v terezínském deníku, který vychází v českém jazyce pod názvem Nemám žádné jméno, jak si to jeho pravá autorka vždy přála.
Po návratu z koncentračního tábora chtěla Dagmar Hilarová zajistit vydání svého deníku. Rukopis svěřila s důvěrou a také částečně vzhledem k neznalosti jazyka nizozemské spisovatelce Miep Diekmannové. Ta se zachovala neseriózním způsobem, deník vydala v nizozemštině a knihu označila za své dílo. Boj české autorky s nizozemskou stranou nebyl úspěšný. Originál rukopisu a nezvratné důkazy o autorství zanechala ve své poslední vůli svému synovi, který vydáním knihy plní poslední přání své matky. Za autorství Dagmar Hilarové se postavil také Jiří Pavel (bratr spisovatele Oty Pavla), který je jednou z hlavních postav příběhu a terezínskou láskou autorky.
Kniha Nemám žádné jméno, vydaná pod jménem Miep Diekmannové, získala již tři významná literární ocenění: Zlatý klíč (1981), Premio d´Oro (1982) a cenu Janusze Korczaka IBBY (1983).
Titulu Nemám žádné jméno byla již věnována nemalá pozornost médií. Český rozhlas 2 se otázce autorství věnoval po dva roky. Dokument, který za tu dobu vznikl, bude odvysílán 11. března od 22 hodin. Snaží se objasnit, kdo je pravou autorkou textu, a doložit to důkazy a výpověďmi.
Nemám žádné jméno
Anotace:
Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové.
Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky.
Knihu vydala pod svým jménem nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis.
Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála.
1

Životní příběh muže, který se stal legendou

8. března 2012 v 21:18 Informace
Životní příběh muže, který se stal legendou
Praha, 7. března 2012 - Společnost Apple bude už navždy spojena se jménem, které se za posledních několik měsíců dostalo do podvědomí široké veřejnosti - Steve Jobs. Při jeho vyslovení se téměř každému vybaví slova jako pokrok, technologie a inovace. Bezpochyby jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Jaký ale Steve Jobs opravdu byl? Jeho příběh poodhalí titul "Steve Jobs - komiks", který vydalo Nakladatelství Fragment!
Historie společnosti Apple sahá až do roku 1976, kdy ji Steve Jobs založil společně se Stevem Wozniakem. Tehdy vyvinuli první počítač Apple I., který předcházel prvním úspěšným osobním počítačům. Z malé společnosti se časem stal jeden z nejvýznamnějších subjektů, jehož produkce zasáhla celý svět.
V dnešní době zná jméno Steva Jobse snad každý a většina domácností vlastní alespoň jeden z produktů společnosti Apple. Jedná se zejména o osobní počítače, přehrávače iPod, mobilní telefony iPhone a mnoho dalších.
Jaký ale Steve Jobs opravdu byl? A co o něm opravdu víme? Jeho život, těžké začátky, velkou odvahu i obdivuhodné nápady přiblíží komiksové zpracování, které pod názvem "Steve Jobs - komiks" vydalo Nakladatelství Fragment. Životní příběh tohoto velikána počítačového průmyslu mnohé čtenáře určitě překvapí. Typický černý rolák, náznak úsměvu a přímý pohled ho provázely téměř neustále. Své neutuchající odhodlání prokázal také při boji se zákeřnou nemocí.
"Genialita, vášeň a energie Steva byly zdrojem nespočetných inovací, které obohatily a zlepšily životy nás všech. Svět je dnes díky němu nesrovnatelně lepší," uvedla společnost Apple v oznámení o Jobsově úmrtí (5. října 2011).
Anotace:
Steve Jobs.
Jméno, které zná většina z nás. Snad každému se vybaví slova jako Apple a inovace. Patří mezi lidi, o kterých mluví celý svět. Jaký ale byl? A jak se stal právě tím Stevem Jobsem?
Životní příběh muže, který se stal legendou.
153x229 mm, brož., 36 str.

Nové bestsellery od autora Percyho Jacksona

8. března 2012 v 21:17 Informace
Nové bestsellery od autora Percyho Jacksona
Praha, 8. března 2012 - Tento týden se na pultech knihkupců objeví první díl volného pokračování fantasy série Percy Jackson s názvem Bohové Olympu - Proroctví. V zahraničí tato série následuje úspěch Percyho Jacksona a bezprostředně po vydání se stala bestsellerem. Po dobu 65 týdnů se drží na předních příčkách žebříčků! Milovníci fantasy se však brzy dočkají také zcela nové série Kronika Cartera Kanea, jejíž první díl Rudá pyramida vyjde v Nakladatelství Fragment již 12. března.
Po celosvětovém úspěchu série Percy Jackson začal Rick Riordan v roce 2010 pracovat na nové sérii, která volně navazuje na příběhy Percyho. V českém překladu vyjde první díl pod názvem Bohové Olympu ‒ Proroctví. Při jejím zpracování čerpal Riordan nejen z řecké, ale nově také z římské mytologie.
V USA "jde" série Bohové Olympu ve stopách Percyho Jacksona - prvního dílu se prozatím prodalo přes 2 milióny výtisků a tento titul se po neuvěřitelných 65 týdnech drží na předních příčkách bestsellerů New York Times! Druhý díl Bohové Olympu ‒ Neptunův syn byl v USA na podzim vydán v rekordním prvotním nákladu 3 milióny výtisků. Rick Riordan pracuje v současné chvíli na dalším pokračování. Prozatím je série plánována jako pentalogie.
Začátek knihy zachycuje události, které se odehrávají dva měsíce po ukončení děje závěrečného dílu Percy Jackson - Poslední z bohů. Čtenáři se tedy mohou setkat se "starými" známými. Hlavní úloha patří ale novým hrdinům, kteří jsou, stejně jako Percy, napůl lidmi a napůl bohy: chlapcům Jasonovi a Leovi a dívce Piper.
"Riordanův nový příběh je přesně tak vybroušený, jak jsme u něj zvyklí. Překypuje vtipem, akcí a vezme vás za srdce," zmiňuje úspěchy této knihy americký týdeník P ublishers Weekly.
Bohové Olympu - Proroctví
Anotace:
Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?
Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…
145x210 mm, váz., 512 str., 399 Kč
Poznejte tajemství starověkého Egypta!
Již příští týden se mohou všichni příznivci dobrodružného čtení od Ricka Riordana těšit na zbrusu nový svět a hrdiny. Tentokrát půjde o tajemství rodiny Kaneových, které bylo až příliš dlouho skryté. Sourozencům Carteru Kaneovi a jeho sestře Sadie se již brzy převrátí život naruby.
Rudá pyramida je první z celkem tří dílů nové série Ricka Riordana. Tentokrát se autor nechal inspirovat světem a historií starověkého Egypta s jeho tajemstvími, mocnými bohy a nebezpečnou magií.
Stejně jako ostatní Riordanovy knihy se také první díl Kroniky Cartera Kanea umístil v zahraničí na předních příčkách žebříčků ‒ New York Times bestseller, USA Today bestseller, Wall Street Journal bestseller, Indiebound bestseller, UK bestseller. Do konce roku 2011 se V USA prodalo na 2 milióny výtisků.
Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida
Anotace:
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor ‒ egyptští bohové se probouzejí! Začíná nejděsivější Štědrý večer, jaký kdy Carter a Sadie zažili…
Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.
Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových v první knize nové trilogie Ricka Riordana!
145x210 mm, váz., 408 str., 299 Kč

Nový vtipný deník a la Bridget Jones pro holky

8. března 2012 v 20:46 Informace
Nový vtipný deník a la Bridget Jones pro holky
Praha, 23. února 2012 - Humorného čtení není nikdy dost. Zvláště když se jedná o deník plný vtipných postřehů, komentářů a originálních obrázků jedné téměř "normální" holky. Titul Můj milý deníčku vychází v Nakladatelství Fragment již 5. března 2012!
První dva díly "Škola, kluci a další šílenosti" a "Moje džíny jsou fakt děsný!" jsou úvodními svazky k celkem dvanáctidílné sérii deníčků, které si čtenářky určitě oblíbí. Všeobecně se deníková forma u mladé generace těší velké oblibě především díky čtivosti. Na jednotlivých stránkách nebývá příliš textu a každý komentář a zážitek výstižně doplňují originální obrázky.
Hlavní hrdinka Jamie Kellyová je normální holka, která navštěvuje druhý stupeň základní školy a trápí ji každodenní problémy, starosti a myšlenky mladé slečny. Mimo to si stále něco zapisuje a pozoruje, co se kolem ní děje. Jako snad každá holka prožívá obvyklé trapasy ve škole, s oblékáním, s kluky a občas si nerozumí s rodiči, učiteli a někdy také s kamarádkami. Vše dokáže velmi vtipným způsobem okomentovat. Příběhy Jamie budou připadat čtenářkám povědomé a s jejími postoji a názory se mohou snadno identifikovat.
Jamie všem kolem sebe tvrdí, že všechny události jsou v jejím deníku popsány pravdivě, nebo alespoň natolik pravdivě, jak je zrovna třeba.


Anotace:
Můj milý deníčku - Škola, kluci a další šílenosti
Jmenuju se Jamie a chodím na druhý stupeň základky. Píšu si deník. Proč? Někdy jen tak a občas si to o zapsání prostě říká! Ve škole se dějou věci k neuvěření a čas od času mám pocit, že se všichni kolem zbláznili ‒ rodiče, učitelé i moje kamarádky.
Všechno v mém deníku je rozhodně pravda... nebo aspoň natolik pravda, jak je zrovna třeba.
130x197 mm, brož., 112 str., 99 Kč
Pro čtenářky od 9 let.
Anotace:
Můj milý deníčku - Moje džíny jsou fakt děsný!
Jmenuju se Jamie a píšu si deník. Pořád se kolem mě něco děje. Ve škole je to někdy dost šílený a učitelé a moji rodiče jsou všechno, jen ne cool. Taky občas sledujete lidi kolem? Vážně děsný, co si některý holky vezmou na sebe!
Všechno v mém deníku je rozhodně pravda... nebo aspoň natolik pravda, jak je zrovna třeba.
Druhý díl volně navazuje na knihu Můj milý deníčku ‒ Kluci, škola a další šílenosti.
130x197 mm, brož., 144 str., 99 Kč
Pro čtenářky od 9 let.
Tak trochu jiný deník jednoho (ne)obyčejného upíra
Otevřete tak trochu jiný deník. Den za dnem proniknete do života Nigela, který to v životě rozhodně nemá jednoduché. Před sto lety se stal v patnácti letech upírem. Na jedné straně získal nesmrtelnost, na straně druhé se nikdy nezbaví problémů s dospíváním. Akné ho bude pronásledovat, jeho hlas neustále přeskakuje a navazování vztahů s dívkami je vše, jen ne bezproblémové.
Deník potěší všechny příznivce upírů a zábavného čtení. Vtipně popsané každodenní zážitky úplně obyčejného upíra dokreslují černobílé kresbičky hlavního hrdiny. Vychází v Nakladatelství Fragment 5. března 2012!
Anotace:
Deník úúúplně obyčejného upíra - MOJE "SUPER" RODINKA
I nemrtví mají city! Nesnesitelně vtipný deník jednoho (ne)obyčejného upíra.
Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek…
Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Tak rád bych zabořil špičáky do jejího krku… Jsem mrtvý už víc než osmdesát let, a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.
130x197 mm, brož., 224 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 11 let.

Knižní novinky 11.týdne - druhá část

8. března 2012 v 20:44 Knižní novinky
Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida - Jaká tajemství skrývá starověký Egypt?

Knižní novinky 11.týdne

8. března 2012 v 20:44 Knižní novinky
Klub Tygrů - Černí bojovníci - Podaří se Klubu Tygrů nalézt důkazy a vnést do případů tajemných nindžů jasno?


Klub Tygrů - Oživlá mumie - Zachrání přátelé z Klub Tygrů poklady nesmírné hodnoty, aniž by ohrozili životy mnoha lidí kolem i své vlastní?
Líza a spol. - Nový kluk - Příběh Lízy a jejích kamarádek z internátní jezdecké školy. Co způsobí příchod nového studenta?
Líza a spol. - Nebezpečný útěk -Káje se zhroutí svět. Kvůli špatným výsledkům ve škole se nesmí zúčastnit plánovaného putování na koních, což si přeje víc než cokoliv jiného. Bez okolků se tedy vydává sama do noci. Co se stane dál?
Bájná země DELTORA - Hora děsu - Získání pátého kamene nebude tak jednoduché, hlídá ho totiž strašlivý vládce.Podaří se našim hrdinům překonat všechny nástrahy?Bájná země DELTORA - Labyrint bestie - Tentokrát vás putování společně s hlavními hrdiny zavede do hrůzného místa s názvem Labyrint bestie. S čím se budou muset naši hrdinové vypořádat tentokrát?Hry a rošťárny pro kluky a holky - Knížka plná her a nápadů nejen na školní přestávku.Knižní novinky 10.týdne -čtvrtá část

8. března 2012 v 20:42 Knižní novinky
Bohové Olympu - Proroctví - Vítej zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…Zahrádkář - Návod k přežití - Neocenitelné rády pro všechny zahradníky, od úplných začátečníků až po zkušené kozáky.
Máte zahrádku? A baví vás zahradničení? Pak je tato příručka určená právě vám! Přinášíme vám neocenitelného rádce pro všechny zahradníky, od úplných začátečníků až po zkušené kozáky. Martin Baxendale nabízí úsměvný pohled na všechny klady a zápory tohoto bohulibého koníčka.Facebook - Průvodce pro závislé - Jsi závislí na Facebooku? Neocenitelné rady Martina Baxendaleatipomohou tuto novodobou závislost zvládnout, případně zdařile zamaskovat.

Také se pro vás stal Facebook drogou a trávíte na něm mnohem víc času, než byste měli? Pak je tato příručka určená právě vám! Neocenitelné rady Martina Baxendalea vám pomohou tuto nebezpečnou závislost zvládnout, případně zdařile zamaskovat.Nemám žádné jméno - Neuvěřitelný příběh ženy, který prožila dva roky v terezínském ghettu.
Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové. Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky. Knihu vydala pod svým jménem nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis. Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála.


Knižní novinky 10.týdne - druhá část

8. března 2012 v 20:40 Knižní novinky
Nemysli si nesmysly - Jsou všeobecně známé skutečnosti pravda, nebo jsou to jen mýty, nesmysly a omyly?

Víš, že: - Mount Everest je nejvyšší horou světa, - jeden den má 24 hodin, - konec duhy není možné najít, - krysy jsou špinavá zvířata, - sloni se bojí myší a Kryštof Kolumbus objevil Ameriku? To ví přece každý! Co když to ale není pravda? V knize Nemysli si nesmysly se dozvíš, co je na těchto zajímavých skutečnostech pravda a co jsou naopak pouze mýty, nesmysly a omyly.Dobrodružná bludiště - Pirátský poklad - Projdi bludištěm a zažij spoustu dobrodružství.
Projdi bludištěm a zažij spoustu dobrodružství! Dej ale pozor. Najít tu pravou cestu nebude vůbec jednoduché. Vstup do světa pokladů a pirátů brázdících širé moře. Tvůj přítel potřebuje pomoc. Jeho rodině hrozí život v chudobě - loď, na které se plavil jeho otec, byla přepadena piráty, kteří jej oloupili o všechen majetek. Již byla vypravena loď, která má lupiče dopadnout, přemoci a zajmout a poklad získat zpátky. Tvým úkolem je najít cestu do přístavu. S kapkou štěstí se ti podaří odpracovat si cestu jako plavčík. V okamžiku, kdy se výpravě podaří piráty objevit a začne bitva, bude tvým úkolem porozhlédnout se po mapě, na níž je zakreslený poklad. Když ji najdeš, budeš na nejlepší cestě uhodnout závěrečnou hádanku, vyluštit poslední kód a najít poklad.Dobrodružná bludiště - Tajemství pyramid - Najdi tu pravou cestu k cíli.

Projdi bludištěm a zažij spoustu dobrodružství! Dej ale pozor. Najít tu pravou cestu nebude vůbec jednoduché. Vstup do starověkého Egypta, do vesnice, nad níž se tyčí Velká pyramida. Tvůj přítel potřebuje pomoc. Jeho otec uvíznul uvnitř pyramidy a zachránit ho můžete jedině společně. Nedorazíte-li včas, zůstane v pyramidě uvězněn navěky. Budete muset najít cestu tajnými tunely a komorami skrytými uvnitř pyramidy, které tvoří spletitý systém bludišť. Cestou budeš muset rozluštit záhadné hieroglyfy, najdeš zlatý poklad a dozvíš se spoustu informací o tom, jak v Egyptě žili faraonové a jak byly postaveny jejich velkolepé pyramidy. Podaří-li se ti z hrobky uniknout, budeš na nejlepší cestě uhodnout závěrečnou hádanku a vyluštit poslední kód, který ti umožní misi dokončit a úspěšně uzavřít dobrodružství v bludišti.Hororland - Dracula - Komiksové zpracování známého hororu Dracula.

Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu…KRIMITÝM - Tygří doupě + Ostrov lebek - Staň se členem Krimitýmu a rozlušti hned dva případy. Záleží na tobě, jestli nejdříve vyřešíš, kdo unesl dceru hongkongského podnikatele, nebo proč byl ve své rezidenci nalezen mrtví milionář.

Staň se členem Krimitýmu! Rozhodni se, jak budeš zločin vyšetřovat. Ale pozor! Dobře se rozmysli. Když uděláš chybu, budeš z případu odvolán. Pozorně sleduj všechny dostupné ilustrace, na kterých mohou být ukryty stopy, důkazy a řešení tajných kódů. Pečlivě si poznamenej, kolik špatných rozhodnutí jsi udělal. Na závěr se dozvíš, jestli jsi dobrý agent. Někdo unesl dceru hongkongského podnikatele. Nezbývá než volat KRIMITÝM - jen ten dokáže vypátrat, kdo dívku unesl a proč. Celý případ je na tobě - ale hoď sebou, nebo bude pozdě! Milionář nalezen ve své luxusní ostrovní rezidenci - mrtev! Nikdo ale nedokáže přijít na to, jak zemřel. Musíš se vypravit na Ostrov lebek a záhadu vyřešit dřív, než vrah unikne.

Knižní novinky 10.týdne

8. března 2012 v 20:39 Knižní novinky
Můj milý deníčku - Kluci, škola a další šílenosti - Nový vtipný deník Jamie, dívky z druhého stupně základní školy. (A la Bridget Jones.)
Jmenuju se Jamie a chodím na druhý stupeň základky. Píšu si deník. Proč? Někdy jen tak a občas si to o zapsání prostě říká! Ve škole se dějou věci k neuvěření a čas od času mám pocit, že se všichni kolem zbláznili - rodiče, učitelé i moje kamarádky. Všechno v mém deníku je rozhodně pravda... nebo aspoň natolik pravda, jak je zrovna třeba.


Můj milý deníčku - Moje džíny jsou fakt děsný! - Co vše se děje Jamie ve škole i mimo ní.
Jmenuju se Jamie a píšu si deník. Pořád se kolem mě něco děje. Ve škole je to někdy dost šílený a učitelé a moji rodiče jsou všechno, jen ne cool. Taky občas sledujete lidi kolem? Vážně děsný, co si některý holky vezmou na sebe! Všechno v mém deníku je rozhodně pravda... nebo aspoň natolik pravda, jak je zrovna třeba. Druhý díl volně navazuje na knihu Můj milý deníčku - Kluci, škola a další šílenosti.


Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super" rodinka - Deník jednoho (ne)obyčejného upíra.

I nemrtví mají city! Nesnesitelně vtipný deník jednoho (ne)obyčejného upíra. Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek… Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Tak rád bych zabořil špičáky do jejího krku… Jsem mrtvý už víc než osmdesát let a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.


Úžasný deník -Tom Gates - Super hustý výmluvy! - Pokračování Úžasného deníku Toma Gatese.

Šílený deník - Tom Gates Dostat se na první místo tabulky zlatých hvězdiček třídního učitele Fullermana je trochu ošidné. Především kvůli následujícím okolnostem: 1. Marcus Meldrew je podlý darebák, který podle mě nemá za lubem nic dobrého. 2. Bolí mě zub, a to tak, že se ani nemůžu soustředit na kreslení při hodině. 3. V jednom kuse mě rozptylují zajímavé činnosti jako plavání, odchyt brouků a především oblíbená zábava: rozčilování sestry Delie.


Můj zápisník - Tajemství, zážitky, kamarádi - Zapiš si vše, co potřebuješ mít vždy po ruce.

Zápisník pro každou správnou holku! Zapiš si vše, co potřebuješ mít vždy po ruce. Třeba, kdy slaví kamarádi narozeniny, postřehy z tvé oblíbené knížky nebo filmu, všechna tajemství. V zápisníku je nejen spousta místa pro tvoje zážitky, ale čekají tě také skvělé rady a tipy jak žít zdravě. Na konci je adresář a univerzální kalendář, do kterého si můžeš přehledně zapsat všechny akce s kamarády.

Knižní novinky 7.týdne

8. března 2012 v 20:38 Knižní novinky
První slova - Pomocník pro děti, které se učí pojmenovávat věci kolem sebe.
Otevírací leporelo pro děti, které se učí pojmenovávat věci kolem sebe. Pomáhat dětem budou oblíbené ilustrace Antonína Šplíchala.Veselé omalovánky - zelená - S veselými omalovánkami si děti užijí i spoustu zábavy a legrace.
Rozvíjejte tvořivost, šikovnost a koncentraci vašich dětí. S veselými omalovánkami si děti užijí i spoustu zábavy a legrace.Expedice Kolumbus-Poklad černého žraloka - Toni a Miky znovu v akci! Vydejte se s nimi na vzdálený ostrov a nahlédněte do podmořského světa.

Létající badatelská autoloď znovu v akci! Delfíni jsou v ohrožení! Pomoz Tinovi a Miki vypátrat drahocenný poklad, který je může zachránit. Vyprav se s nimi na vzdálený ostrov a nahlédni i do podmořského světa. Podaří se záchrana? Připrav se na další vzrušující dobrodružství!Příhody černé čarodějnice - Zažijte dobrodružství s černou čarodějnicí a jejími kamarády botou Žralbětou a neposedným koštětem.
Černá čarodějnice je strašidelná nešika. Sotva se vymotá z jednoho dobrodružství, už na ni čeká další zmatek. Občas to nevypadá zrovna růžově, ale naštěstí má dobré kamarády, kteří jí ochotně přispěchají na pomoc. Se svojí botou Žralbětou a neposedným koštětem se rozletí dokonce až do Ameriky! Jak tohle asi dopadne?


Upíří deníky - Stefanovy deníky: Prokletí - Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Pomůže mu, že odešel k běžnému životu?
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány, ať se to Stefanovi líbí, nebo ne…

Knižní novinky 5.týdne

8. března 2012 v 20:37 Knižní novinky
Nebezpečná láska - Příběh ošetřovatelky Peige, která se dostala náhodou do newyorského podsvětí.

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?Upíří deníky - Probuzení - Další díl z deníků nesmrtelných. V okolí Eleny, Stefana a Damona se dějí opět zajímavé věci.


V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná... ...všichni kluci po mně touží, ale já chci jen Stefana. Je krásný, tajemný a donedávna mně ignoroval a vyhýbal se mi... Asi už vím proč. Má totiž děsivé tajemství, které znám jen já...

Dóóóst dobrá rodinka - Hledáte dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro tebe tou nejlepší.

Hledáš dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro tebe tou nejlepší. Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Pro začátek varování: Nikdy si nezkoušejte ostříhat ofinu, když máte špatnou náladu.Dóóóst dobrý rande - Třináctiletá Alice řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky.

Hledáš dóóóst dobrou kámošku? Třináctiletá Alice bude pro tebe tou nejlepší. Hrdinka dóóóst dobrých příběhů řeší stejné problémy jako všechny holky po celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Alice se cítí pod psa. Její jediný romantický zážitek se změnil ve velký trapas, a její nejlepší kámoška Kyra je ve městě teprve chvilku a už má přítele! Dokonce i Alicin tatínek s někým randí, jako kdyby úplně zapomněl na zbytek rodiny. Alice neví, kvůli čemu se znepokojovat víc: že nemá přítele, nebo že jí chtějí Kyra a Ricardo dát dohromady s Ricardovým záhadným kámošem...

Klub čarodějek - Trable s koštětem - Tři členky Dívčího čarodějného klubu mají zase plné ruce práce.

Tři členky Dívčího čarodějného klubu mají zase plné ruce práce. Starají se o zvířata starého pana Lisandera. Každé ráno jim dávají krmení. Když kvůli tomu Pim jednou málem přijde pozdě do školy, vyčaruje si létající čarodějné koště. Kouzlo se podaří tak skvěle, že se Pim nechce od svého nového společníka vůbec odloučit. Jenže pak koště uprostřed vyučování zaklepe na okno její třídy... Raz, dva, tři... kouzla začínají. A ty jsi při tom! Pravidla Dívčího čarodějného klubu: Užít si legraci. Hodně se smát. Občas udělat klukům ze života peklo!