Listopad 2013
Pozvánka Svěrák

30. listopadu 2013 v 23:16 Informace

Pozvánka Ruda

27. listopadu 2013 v 11:27 Informace

Eldest

13. listopadu 2013 v 22:01 Recenze

Eldest

Eldest
Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.
Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.


Hlavním hrdinou je kdo jiný než patnáctiletý Eragon. V knížce se dozvíte, kdo je Safira. Tato kniha se nám moc líbí a zaslouženě je světovým bestsellerem a prodává se ve více než 50ti zemích světa. Dračí jezdci zkrátka nemají chybu.Doporučujeme.

Koupit můžete ZDE.

Mluvme česky - konverzace

13. listopadu 2013 v 22:00 Recenze
Mluvme česky - konverzace

Feynmanovy přednášky z fyziky -1.díl

13. listopadu 2013 v 22:00 Recenze

Feynmanovy přednášky z fyziky -1.díl
Pro někoho je fyzika jen školní předmět, pro někoho je koníčkem a pro jiného dokonce vášní. Richard P. Feynman o ní dokázal mluvit s takovým zaujetím, že jeho přednášky patřily k těm nejvyhledávanějším a jejich knižní vydání se stalo pro všechny fyziky biblí.
S tímto revidovaným a jediným kompletním vydáním Feynmanových přednášek v češtině podlehnete kouzlu fyziky stejně jako jeho studenti.
K teoretickým přednáškám nositele Nobelovy ceny, publikovaným ve třech dílech s doplňkem, jsou přidány jeho vlastní řešené příklady a cvičení.KNIHA URČENÁ STUDENTŮM I NESTUDENTŮM, VŠEM KTERÉ ZAJÍMÁ FYZIKA.
SKVĚLÁ UČEBNÍ POMŮCKA. NEMĚLA BY CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ STUDENTA.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson- Poslední z bohů

13. listopadu 2013 v 21:59 Recenze

Percy Jackson - Poslední z bohů

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…

Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!

5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů, Percy Jackson - Bitva o labyrint.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

HLAVNÍM HRDINOU TÉTO KNIHY JE PATNÁCTILETÝ PERCY JACKSON.
CO SE DĚJE V TÁBOŘE POLOKREVNÝCH?
SETKÁTE SE ZDE S BÁJNÝM PEGASEM A PŘÍBĚH VÁS ZAJISTÉ ZCELA UCHVÁTÍ A OKOUZLÍ.
JAK TO VŠECHNO DOPADNE SE DOČTETE V TÉTO KNIZE. NEMĚLA BY CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson - Moře nestvůr

13. listopadu 2013 v 21:59 Recenze

PERCY JACKSON - MOŘE NESTVŮR

Mytologické bytosti ožívají...
Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...

"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

MÁTE RÁDI SVĚT MYTOLOGIE STEJNĚ JAKO MY?
PAK JSTE TU ZCELA SPRÁVNĚ.
PERCY JACKSON OPĚT NEZKLAMAL. LIDOŽRAVÍ OBŘI NÁS TROCHU VYDĚSILI ALE I DÍKY NIM JE TATO KNIHA ÚŽASNÁ.
ROZHODNĚ BY NEMĚLA CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Šokující thriller ze současnosti

13. listopadu 2013 v 21:58 Informace
Šokující thriller ze současnosti
Praha, 12. listopadu 2013 - Pro všechny milovníky napínavých thrillerů přináší Nakladatelství Fragment novinku ze současnosti. Titul Zběsilá bezmoc od Jana Žáčka se zaobírá tématem spravedlnosti a jejího dosahu. Co když někdy oficiální nástroje spravedlnosti selžou? Je na místě vzít "pomstu" do svých rukou? Šokující thriller s názvem Zběsilá bezmoc je již na pultech knihkupců!
Otázka spravedlivého postihu za trestný čin je častým tématem diskuzí. Co když ale zločin zůstane nepotrestán? I když důkazy jasně ukazují na pachatele, který je propuštěn na svobodu?
V podobné situaci se ocitá hlavní protagonista titulu Zběsilá bezmoc. Humanitně smýšlející univerzitní profesor, jehož dcera byla napadena a zavražděna, bezmocně sleduje, jak jsou vrazi jeho "dítěte" propuštěni na svobodu. V jeho očích oficiální spravedlnost selhala. Se zbraní v ruce vykoná jediný trest, který považuje za odpovídající hrůznému činu - trest smrti. Jaké budou důsledky jeho jednání? Jak se k celému činu postaví společnost?
Napínavý thriller ze současnosti, který popisuje radikální změnu životního přesvědčení hlavního hrdiny pod vlivem bezmocnosti a pocitu bezpráví.

Anotace:
Napínavý thriller, který vám odhalí bezpráví v naší zemi.
Mladá dívka je surově napadena, znásilněna a zavražděna. Její otec, univerzitní profesor, marně čeká na spravedlnost. Útočníci jsou propuštěni na svobodu. Sám tedy bere do rukou zbraň a vykoná jediný trest, který považuje za spravedlivý - trest smrti. Poté musí zmizet. Policie má totiž jediný cíl - najít ho a zlikvidovat, aby nemohl nikomu popsat skutečnou vládu zločinu v naší zemi. Jeho výpověď ohrožuje mnoho vlivných lidí, a za to se platí nejvyšší cena...
145x210 mm, váz., 256 str., 329 Kč
Autor: Jan Žáček
O autorovi:
Jan Žáček (1963) je spisovatel a režisér, působí především v dabingu a v oblasti dokumentárního filmu. Zběsilá bezmoc je jeho 13. vydaná kniha.

Pozvánka 2

13. listopadu 2013 v 21:55 Informace

Pozvánka

13. listopadu 2013 v 21:49 Informace

knižní novinky 46.týdne

13. listopadu 2013 v 21:44 Knižní novinky
Velká kniha kouzelných pohádek z různých koutů světa. - Velká kniha pohádek - H. Zmatlíková / M. Kubátová


Knížka s půvabnými ilustracemi Ladislavy Pechové je výběrem těch nejznámějších českých lidových říkanek. - Nejmilejší české říkanky


O Vánocích čekají na děti pod stromečkem krásné dárky, ale málokdo ví, že Vánoce jsou také dobou tajemných kouzel.. - Ježíšek vypráví vánoční pohádky


Na celém světě se ztratily všechny hračky. Netopýrek Pírek ale ví, co je třeba udělat. - Netopýrek Pírek a ztracené hračky

Švédské křížovky zaženou dlouhou chvíli a skvělé recepty vás inspirují při vánočním pečení. - Křížovky a vánoční recepty

Luštěte a bavte se. - MAXI křížovky - luštění pro seniory