Říjen 2015

Čtěte dřív,než kniha vyjde!

16. října 2015 v 21:23 Informace
Rád bych vám dnes blíže představil novinku z nakladatelství Plus - knihu Hadí listiny. Napínavý román s rafinovanou detektivní zápletkou, která spojuje dávná tajemství a okultní učení s rituálními vraždami v současnosti, je debutem talentované Jessicy Cornwellové, vnučky Johna le Carré. Té se podařilo uchopit žánr "brownovských" thrillerů novým, neotřelým způsobem.
"V tajemném thrilleru Hadí listiny na čtenáře čeká záhadná hrdinka, nádherné evropské město, příběh propracovaný do detailu a série hrůzných vražd a spiknutí, která se táhne napříč staletími. Tento debutový román zkrátka obsahuje všechno," napsal respektovaný britský deník The Guardien.Dále bych vám rád představil naší žhavou novinku 40 dní pěšky do Jeruzaléma, která bude vycházet 2.11. Napsal ji Ladislav Zibura a vy už si ji můžete přečíst teď! V případě zájmu o zrecenzování téhle výjimečné knihy vám totiž můžeme poskytnout elektronickou verzi knihy již v předstihu. Proč byste si ji měli přečíst? Třeba proto, že je opravdu vtipná…
O čem to je: 22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, potká ale dobrý lidi.
Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa.
Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14-99 let se smyslem pro humor.
Seznam alergenů: obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.


Román Krycí jméno Verity boří hranice YA literatury

7. října 2015 v 20:52 Informace
nakladatelství CooBoo vydává strhující a dojemný příběh o silném přátelství dvou dívek zkoušeném děsivým nepřítelem v podobě gestapa.
Kniha Krycí jméno Verity kromě originální a důmyslně vystavěné retrospektivy z 2. světové války přináší i něco navíc - vybočení z řady young adult titulů. Elizabeth Weinová napsala nezapomenutelné, výjimečné dílo o špionáži, mučení, pilotkách, přátelství a hrůzách války.
Na podporu tohoto výjimečného titulu jsme natočili také trailer - ke shlédnutí zde

Pozvánka na křest

6. října 2015 v 20:15 Informace
Dovolte mi pozvat vás na křest nové knížky od Jana Poláčka Soukromý detektiv Matyld - Na stopě sériového vraha.
Společně s autorem knížku pokřtíme v doslova kočičím prostředí - ve středu 7.10. od 17:30 v Kavárně Kočičí v Křižíkově 22.Ničitel-Vzpoura zoidů

3. října 2015 v 18:42 Recenze

Ničitel-Vzpoura zoidů

Obří vesmírná loď velikosti světadílu pluje vesmírem. Na cestě k nové Zemi má posádka strávit celé století. Na palubě jsou tisíce lidí doufající v nový začátek, a také nejmodernější roboti, kteří mají posádce pomáhat a sloužit.
Během dlouhé cesty ale dojde ke vzpouře. Z robotů se stávají nemilosrdní zoidi, kteří vyhladí většinu cestujících, a zbylé lidi pronásledují jako obtížnou havěť.

Čtrnáctiletý York je člověk. Jeho úkolem je stopovat, lovit a ničit zoidy. Sbírá součástky, ze kterých jsou sestrojeni, aby je pak použil na opravu posledních kusů techniky, která lidem ještě zbyla.
Zoidi se ale vyvíjejí a jsou stále nebezpečnější...


PŘED PŘEČTENÍM TÉTO KNIHY JSEM SI KLADL OTÁZKU - KDO JSOU TO VLASTNĚ ZOIDI ?
TEĎ UŽ TO VÍM. PŮVODNĚ ROBOTI.CO SE STALO,ŽE JSOU Z NICH NAJEDNOU ZOIDI?
TO JE DLOUHÝ PŘÍBĚH.
ZAČALO TO NA VESMÍRNÉ LODI.
ROBOTI MAJÍ POMÁHAT POSÁDCE VESMÍRNÉ LODI, AVŠAK STAČÍ JEDNA VZPOURA A .... ZOIDI JSOU TU.
NIKDO NENÍ V BEZPEČÍ.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Tetování krví - Pobočník

3. října 2015 v 18:37 Recenze

Tetování krví - Pobočník
Polokontinent - krutá země plná nástrah, zrady a zla, ale i místo pro statečné a odvážné, kteří ještě neztratili naději. Na čí stranu se Rosamunda postaví?

Rosamunda vyměňuje riskantní život lampáře chránícího město Brandenbras před krvelačnými příšerami za ještě nebezpečnější službu. Stává se pobočníkem urozené bojovnice Evropy. Strach a pochyby o svých schopnostech musí nechat stranou. Čeká ho každodenní nelehká služba pro neohroženou fulgarku, která se pohybuje v těch nejvyšších kruzích a která má za úkol likvidovat příšery útočící na obyvatele měst a vesnic. O Rosamundovi se však začnou šuškat podivné věci a tyto pomluvy ji vystavují daleko většímu nebezpečí. Rosamundu a Evropu čeká rozhodující bitva proti společným nepřátelům a zákeřným intrikánům, kteří je chtějí oba zničit. Podaří se jim zvítězit?

3. díl strhující fantasy trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. Do detailů propracovaný fantasy svět vás ohromí, uhrane, okouzlí…


HLAVNÍM HRDINOU TÉTO FANTASY TRILOGIE JE ROSAMUNDA.
PRACOVAL JAKO LAMPÁŘ. NEBYLA TO LEHKÁ SLUŽBA. MUSEL CHRÁNIT MĚSTO PŘED PŘÍŠERAMI.
JAKO BY TOHO NEBYLO DOST, JEDNOHO DNE HO ČEKÁ SLUŽBA MNOHEM TĚŽŠÍ. JAK TO VŠECHNO JENOM DOPADNE? JÁ BYCH VÁM TO ŘEKL,ALE TO BYSTE PŘIŠLI O TEN SUPER POCIT PŘI ČTENÍ.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Spirit animals-Pokrevní pouto

3. října 2015 v 18:34 Recenze

Spirit animals-Pokrevní pouto

Spirit Animals aneb máš také své spirituální zvíře?

Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan patří k hrstce vyvolených, kteří ho mají. S tímto výjimečným poutem získali nadlidské schopnosti, ale i velkou zodpovědnost.
Roky, kdy v Erdasu vládla rovnováha, jsou minulostí. Dobyvatelé se snaží Erdas zničit. Rozpoutali válku a obsazují celá města a země - a s nimi i Mej-linin domov. Dívka už nechce jen čekat a cvičit se v boji, a tak se společně se svým spirituálním zvířetem, pandou Dží, vydává na území sužované válkou. Přátelé jí budou na blízku - ale nejen oni. Nepřítel totiž číhá všude…JESTLIPAK VÍTE JAKÉ JE VAŠE SPIRITUÁLNÍ ZVÍŘE?
NEBO ŽÁDNÉ NEMÁTE?
V TOM PŘÍPADĚ NEPATŘÍTE MEZI VYVOLENÉ, TAK JAKO HRDINOVÉ TÉTO KNIHY.
HRDINOVÉ TÉTO KNIHY SE JMENUJÍ ABEKE,ROLAN, CONOR A MEJ-LIN. DÍKY SVAZKU SE SPIRITUÁLNÍM ZVÍŘETEM OPLÝVAJÍ NADLISKÝMI SCHOPNOSTMI. VE VÁLCE SE JIM TO BUDE HODIT VÍC NEŽ DOST.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Feynmanovy přednášky z fyziky 2

3. října 2015 v 18:26 Recenze

Feynmanovy přednášky z fyziky 2Pro někoho je fyzika jen školní předmět, pro někoho je koníčkem a pro jiného dokonce vášní. Richard P. Feynman o ní dokázal mluvit s takovým zaujetím, že jeho přednášky patřily k těm nejvyhledávanějším a jejich knižní vydání se stalo pro všechny fyziky biblí.
S tímto revidovaným a jediným kompletním vydáním Feynmanových přednášek v češtině podlehnete kouzlu fyziky stejně jako jeho studenti.
K teoretickým přednáškám nositele Nobelovy ceny, publikovaným ve třech dílech s doplňkem, jsou přidány jeho vlastní řešené příklady a cvičení.


VŠICHNI STUDENTI FYZIKY RYCHLE SEM.
TOHLE JE PRO VÁS TA PRAVÁ KNIHA, KTERÁ VÁM DOPOMŮŽE K ÚSPĚŠNÉMU ZVLÁDNUTÍ TĚŽKÉHO UČIVA Z FYZIKY.
O KVALITÁCH KNIHY NEMŮŽE BÝT POCHYB.
JEJÍM AUTOREM JE TOTIŽ PROSLULÝ NOSITEL NOBELOVY CENY RICHARD P. FEYNMAN.
UČTE SE OD PRAVÉHO MISTRA.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Zombíci-modrá

3. října 2015 v 18:24 Recenze

Zombíci-modrá
Vítejte ve světe Zombíků!
S milými masožravými rostlinami a roztomilými zvířecími strašidýlky zažijete spoustu originální zábavy. Čekají vás hry, bludiště a další staršidlácké úkoly. Také si můžete vystřihnout úžasné prstové loutky a zahrát si s nimi divadlo. A to nejlepší nakonec - skvělé samolepky zombíků, které svítí ve tmě!MÍ OBLÍBENÍ ZOMBÍCI JSOU TU.
V CELÉ SVÉ KRÁSE. MŮŽETE SI S NIMI HRÁT A PLNIT RŮZNÉ ÚKOLY.
URČITĚ VÁS TO BUDE BAVIT, BÁT SE NEMUSÍTE.
NECHYBÍ ANI ZOMBÍKOVSKÉ SAMOLEPKY, KTERÉ DOKONCE SVÍTÍ V NOCI.
DOPORUČUJI.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Hravá encyklopedie Jiřího Žáčka baví i učí

3. října 2015 v 18:19 Informace
Hravá encyklopedie Jiřího Žáčka baví i učí
Nová, zcela jedinečná encyklopedie na českém trhu od Jiřího Žáčka obsahuje na 800 hesel, s nimiž se dítě setkává od svého narození, přes pojmy z oblasti zeměpisu, biologie či techniky až po výrazy abstraktní.
Srozumitelná hesla, poezie i legrace - to jsou hlavní klady Encyklopedie pro děti 21. století. Žáček původním povoláním inženýr se spojil s Žáčkem básníkem, proto se v této encyklopedii snoubí výstižnost a přesnost s poezií a vtipem.
Všechna hesla jsou seřazena abecedně, protože jedním z cílů této knihy je naučit formou zábavy a hry děti abecedu. V dnešním světě obrovského množství informací není důležité všechno znát, ale umět rychle hledat a orientovat se v dostupných materiálech.
Právě to se děti mohou učit i díky této knize.
Encyklopedie pro děti 21. století: https://youtu.be/S1Mb_wqec0A

Pozvánka

3. října 2015 v 18:19 Informace


Kdo se bojí nesmí do lesa!
Zveme vás na netradiční prezentaci knihy, která se pomalu ale jistě stává velkým překvapením na poli severské krimi! Kniha V lese visí anděl vyšla v nakladatelství Plus a čtenářům přináší přesně to, po čem touží - čtivý, promyšlený a napínavý příběh, který nikoho nenechá klidným. V pondělí 5. října od 18:00 vám právě tento titul stylově představíme v Café V lese (Krymská 12, Praha 10 - Vršovice).
Těšit se můžete nejen na scénické čtení z knihy, orákulum, tombolu a další detektivky z nakladatelství Plus, ale také na matematické hádanky a pár slov od překladatelky.
Detektivka V lese visí anděl od norského autora Samuela Bjørka má mezi čtenáři skvělé ohlasy a sbírá jednu pozitivní recenzi za druhou:
...Už od prvních stránek je znát, jak zatraceně je dobrá. Jak člověka nenápadně pohltí... (centrum-detektivky.cz)
...Ono však stačí, když si přečtete prvních pár stran a hnedle poznáte, jak dobré to je... (krajskelisty.cz)
..."V lese visí anděl" by neměla uniknout nikomu, kdo má rád detektivky. A je úplně jedno, jestli preferujete napínavé thrillery, inteligentní klasické detektivky - hádanky nebo krimi založené na vyšetřování. To vše tady najdete. A k tomu ještě vytříbený styl psaní a atmosféru, ze které mrazí... (severskedetektivky.cz)
Přijďte se přesvědčit sami, jak moc dobrá tahle detektivka je!
Těšíme se na vás.